Otomatik Kollu Bariyer Sistemleri

Otomatik bariyer otopark alanlarının araç giriş ve çıkışını kontrol altına alabilmek amacıyla tasarlanmıştır.Gelişmiş kontrol elektroniği sayesinde uzaktan kumanda, buton kontrolü, kart okuyucu elektronikleri ( Manyetik, Proximity, Mifare, KGS, OGS ) ve her türlü Access geçiş kontrol sistemi ile kontrol edilebilmektedir.

Güvenliğin her şeyden önemli olduğu bilinciyle emniyet fotoseli ve manyetik loop dedektörü bağlantısı mümkün olmaktadır. Araç geçtikten sonra bariyer otomatik kapanma sistemi ile zaman ayarlı olarak kapatılabilmektedir.Ayrıca elektrik kesintilerinde otomatik bariyer kolunun manuel kullanımı mekanik olarak mümkündür.

OTOMATİK BARİYER TEKNİK ÖZELLİKLER :

 • Kol Uzunluğu : 3 4 5 6 Metre
 • Açılma Süresi : 2,5 4 6 8 Saniye
 • Motor Gücü : 550 Watt
 • Maksimum Torque : 100/920 Nm
 • Güç Tüketimi : 3,2 Amper
 • Kapasitor : 40 Mikrofarad
 • Günlük Çalışma Kapasitesi : 2500 Adet Açılma ve Kapanma
 • Elektromekanik Ağırlığı : 61 Kg
 • IP Koruması : IP 54
 • Çalışma Derece Aralığı : C – 20 + 60
 • Enerji Güç : 230 V – 50 Hz

MEKANİZMA :

Otomatik bariyerin gövdesi 1,5 mm. kalınlığında DKP saçtan imal edilmiştir. Üst kapak saç kalınlığı 1 mm'dir. Gövde ve üst kapak paslanmaya karşı fosfat kaplanmıştır ve üstüne Ral 1028 trafik sarısı elektrostatik fırınlanmış boya uygulanmıştır. Mekanizmayı oluşturan tüm makine elemanları paslanmaz malzemelerden seçilmiştir. (Paslanmaz çelik, alüminyum, plastik galvaniz kaplama vs.) Otomatik bariyer kolunun inişi ve kalkışına yardımcı olan bir yay mekanizması mevcuttur. Bu yay mekanizmasının oluşturduğu güç, manuel ayarlanabilmektedir. Kolun hareketi manuel ayarlamak mümkündür. Otomatik bariyer kolunun alt seviyesi ve üst seviyesi mikro swicthler vasıtasıyla uygulama anında ayarlanabilmektedir.

Otomatik bariyerin her iki yönüne de kol montajı yapılabilmektedir. Jeneratör ve kesintisiz güç kaynağı olmayan yerlerde, elektrik kesilmesi veya arıza halinde otomatik bariyer manuel olarak boşa alınabilmektedir. Bu işlem otomatik bariyerin dışından özel bir anahtar ile yapılmaktadır. Boşa alınan otomatik bariyer kolu otomatik olarak kalkmakta ve yay baskısı nedeniyle dikey konuma gelmektedir. Kendi kendine düşme ihtimali yoktur.

KOL : Özel alaşım alüminyum profil otomatik bariyer kolu üzerinde, uyarıcı reflektörler bulunmaktadır. Otomatik Bariyer kolu alt kısmında, araç veya insan üzerine otomatik bariyer kolunun temasını zararsız hale getirecek özel lastik fitil bulunmaktadır.

KONTROL ELEKTRONİĞİ : Programlanabilir fonksiyonlara sahiptir, mikro işlemci denetimlidir. Kumanda ve buton olmaksızın cihazın çalışmasını test edebilmek için elektronik test anahtarı vardır.
Uzaktan kumanda, kart okuyucu, buton ve elektronik yaylı anahtar ile kumanda edilebilme imkanı mevcuttur.
Gerektiğinde kullanılması için uyarı lambası çıkışları elektronik kart üzerindedir.
Otomatik bariyer üzerinde Türkçe uyarılar mevcuttur. Sayaç çıkışı mevcuttur.
Su sızdırmaz IP 65 koruma sınıfındadır.
Aç, kapa, dur komutları vardır.
Fotosel, manyetik loop dedektör bağlantısı vardır.
Süresi ayarlanabilen otomatik kapanma fonksiyonu mevcuttur. Bu süre 0-60 saniye arasında ayarlanabilmektedir.
Tüm girişler ve çıkışlar optik izolasyonludur. Kart okuyucu terminaller için extra güç kaynağı mevcuttur. Otomatik bariyerde oluşacak herhangi bir zorlama durumunda motorun yanmasını engelleyen akım kesici ünite mevcuttur. Otomatik bariyerin hareketi metal kollu, ucu tekerlekli mikroswitch'ler ile kontrol elektroniğine aktarılmaktadır.

Sayfa Açıklaması: İntra Trafik Ankarada Otomatik kollu bariyer sistemleri montaj ve servis hizmetleri vermektedir.
Otomatik Araç Bariyeri
Uzaktan Kumanda
Emniyet Fotoseli
Flaşör Lamba
Kollu Bariyer
TTR Enerji Kablosu
Bariyer Kasası
Fotosel Ayaklık
Kolaltı askı perdesi
Hareketli destek çubuğu
Sabit Destek Çatalı
Kırılan Kol
Kolaltoı LED aydınlatma
Otomatik Otopark Kapıları
Otomatik Kollu Bariyer Kapı Sistemleri
Otomatik Garaj Kapısı Sistemleri
Otomatik Sensörlü Kapı Sistemleri
Kartlı Şifreli Kapı Bariyer SistemleriTeknik Çizimler

Otomatik Bariyer Askı Perdesi Otomatik Bariyer Destek Ayağı Otomatik Bariyer Destek Çatalı
Otomatik Bariyer Kırılan Kol Otomatik Bariyer Kol Altı LED Aydınlatma Otomatik Bariyer Teknik Çizim